понеділок, 23 березня 2020 р.


Видавництво "Ранок" відкрило віртуальну школу, яка функціонуватиме у вільному доступі
2 хв читати
Видавництво "Ранок" відкрило віртуальну школу, яка функціонуватиме у вільному доступі
Задля того, щоб загальноукраїнський карантин не став перешкодою для продовження навчального процесу в закладах загальної середньої освіти та не перетворився в тривалі позачергові канікули, видавництво «Ранок» запустило «Всеукраїнську віртуальну школу». Онлайн-навчання розпочалося цієї середи (18 березня) та триватиме до завершення карантину по буднях, у першій половині дня.
Ініціатори програми вважають:  «Карантин – це чудова нагода підтягнути свої освітні навички та знання. Школярі матимуть можливість перевірити свої здібності самостійної роботи, а педагоги – розвинути вміння використовувати технології дистанційного й змішаного навчання».
У навчальній програмі, яка вкладається в рамки затвердженої Міністерством освіти та науки України програми «Нова українська школа» відбуватимуться:
·         онлайн-уроки за трьома рівнями навчання: рівень «Розвідники» (1–4 класи), рівень «Дослідники» (5–9 класи) і рівень «Винахідники» (10–11 класи);
·         дистанційні коучинги за темами, які мають вивчатися відповідно до календарно-тематичних планів, для учнів від авторів підручників, методистів і науковців;
·         «ранкові зустрічі» (щодня о 9:30) та навчальні відеоролики, руханки, мінітеатр та інші освітньо-розважальні цікавинки;
·         віртуальна педрада – 1,5-2-годинні щотижневі онлайн-зустрічі з кращими експертами в галузі освіти.
«
Ми пропонуємо не піддаватися паніці, мислити позитивно та отримати користь від вимушеного перебування вдома. Діти мають можливість «ходити до школи» навіть якщо приміщення закриті. Саме тому видавництво «Ранок» ініціювало створення віртуальної школи. Нас уже підтримали українські навчальні заклади: ХНУ імені В. Н. Каразіна, ХНПУ імені Г. С. Сковороди, а також: телеканал «ПлюсПлюс» (Київ), компанії EdPro (Львів), МоzaikEducation (Угорщина), TwigEducation (Велика Британія). Дуже хочеться, щоб нас оминув не тільки коронавірус, але й синдром втрачених можливостей», – зазначив генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.
Із розкладом занять можна ознайомитись за посиланням:  http://bit.do/fBKcG
Вчителі, котрі зареєструються (реєстрація за посиланням http://bit.do/fAZ4E), прослухають лекції та успішно пройдуть тести, отримають сертифікати.
Щоб долучитися до віртуальної школи «Ранок», переходьте на сайт: https://virtualschool.bitrix24site.ua/
Нагадуємо, що видавництво «Ранок» працює на українському книжковому ринку 23 роки та є одним із найпотужніших вітчизняних видавництв дитячої та шкільної літаратури. За підручниками, виданими у «Ранку» навчаються мільйони школярів від 1 до 11 класу. Щорічно видавництво виготовляє понад 8000 книг і навчальних посібників загальним накладом 12 мільйонів примірників.


Лірична посвята улюбленій поетесі

Ліні Василівні Костенко!

Відеоролик можна подивитись на блозі бібліотекаря Сумської міської централізованої бібліотеки ім. Шевченка "Бібліовектор.ua" Людмили Понкратової

вівторок, 17 березня 2020 р.


Карантин – не привід сидіти вдома склавши руки, і лише чекати, коли ж нарешті ми зможемо вийти на роботу. Більшість зірок та знаменитостей вважає, що цей час обов’язково варто провести з користю.
Так, усі в один голос рекомендують більше часу приділяти сімейному затишку, близьким людям, більше говорити, слухати одне одного та просто любити і вірити, що злощасний коронавірус нас якнайшвидше омине.

Аби винести із 3-тижневого карантину максимум користі, можна зайнятися самоосвітою, самовдосконаленням, чи просто нарешті добре відпочити, прочитати книжки, які залежалися на полицях, або просто переглянути фільми, на які завжди не вистачало часу.
Своїм особистим улюбленим списком на різні кінематографічні жанри поділилася телеведуча Катерина Осадча. За її словами, останніми днями є вдосталь часу, щоб подумати, чому все це трапилося з людством.
Враження, ніби хтось вирішив, що нам потрібно зупинитися і почати цінувати речі, до яких ми настільки звикли, що припинили їх помічати. Подорожі, посиденьки з друзями, похід до перукаря, кава за столиком біля вікна, заняття в спортзалі, пікніки,
– зазначил Осадча.
Список рекомендованих фільмів від Каті Осадчої
"Два папи"
 – Гарне кіно, засноване на реальних подіях. Цікаво дізнатися про Папу Римського та його попередника. Ентоні Гопкінс був номінований на Оскар цьогоріч.
"Рокетмен"
 – Люблю фільми-мюзикли. Переконана, ви чули про стрічку, та все ж нагадаю, що це автобіографічна робота про сера Елтона Джона.
"Паразити"
 – Цей фільм, напевно, вже всі переглянули. Але, якщо у вас і досі забракло для нього часу, обов’язково подивіться роботу-переможця торішнього Каннського кінофестивалю та лауреата цьогорічного Оскара.
"Щиголь"
 – Вже не новинка, та й багато хто каже, що книжка сильніша, ніж фільм. Погоджуся, але раджу переглянути, як екранізували цю складну історію.
Фільми на кулінарну тему від Каті Осадчої
  • "Кухар на колесах"
  • "Шеф"
  • "Кухар для президента"
  • "Прянощі та пристрасті"
  • "Джулі та Джулія"
Романтичні комедії та драми від Каті Осадчої
Романтичні комедії та драми Катерина Осадча переглядає залежно від настрою. За її словами, коли повно негараздів, хочеться легкого фільму. 
  • "Відпустка за обміном"
  • "Вічне сяйво чистого розуму"
  • "Книжковий клуб"
  • "Старий Новий рік"
  • "Один день"
  • "Реальне кохання"
  • "Правило виноробів"
  • "Світло в океані"

https://24tv.ua/lifestyle/katya_osadcha_sklala_spisok_svoyih_ulyublenih_filmiv_shho_radit_pereglyanuti_televeducha_n1298926

четвер, 12 березня 2020 р.


Додаткова відпустка бібліотекарям

Посади бібліотекаря, бібліографа включені до "Орієнтовного переліку посад працівників з ненормованим робочим днем системи Міністерства освіти України, яким може надаватись додаткова відпустка" (Лист Міністерства освіти України N 1/9-96 від 11.03.98).

Відповідно до "Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці"
 (Наказ Мінпраці та соціальної політики України від 10.10.97 р. №7):

1.
Ненормований робочий день - це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці  у даному випадку визначається не  тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов'язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням).

2. Ненормований робочий день не застосовується для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем. Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого тижня, ненормований робочий день може застосовуватись.

3. Як компенсація за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу надається додаткова відпустка до 7 календарних днів. Конкретна   тривалість додаткової відпустки встановлюється колективним договором.

За статтею 8 
Закону України "Про відпустки" працівникам з ненормованим робочим днем додаткова відпустка надається саме за характер праці, а не лише за роботу понад установлену норму робочого часу. Таким чином, під час визначення тривалості додаткової відпустки працівникам з ненормованим робочим днем за особливий характер праці враховуються всі перелічені вище фактори.

З власного досвіду можу сказати, що доводилося витрачати особистий час на повну інвентаризацію бібліотечного фонду; час від часу виникає потреба вийти раніше встановленого графіка, або затриматися після роботи; до того ж, і вдома бібліотекар не зовсім вільна людина.

Сценарії масових заходів, презентації до них готуються переважно вдома, не кажучи вже про конкурсні матеріали та методичні розробки. Робота з бібліотечним сайтом, блогом, електронною картотекою теж не вкладається у 8-годинний робочий день. До того ж, сайт бібліотеки був самостійно створений в 2011 році, а комп’ютер та Інтернет в бібліотеці з’явилися лише у 2013-му.

Отже, бібліотекарі мають 8-годинний робочий день (ставка), але коло їх обов’язків часто не вкладається в його рамки, а інколи навіть не вкладається в "Посадову інструкцію бібліотекаря". Так, деякі колеги працюють в приймальній комісії навчального закладу, заміщують секретаря директора, ведуть клубну, музейну роботу та інше. Тому надання додаткової відпустки бібліотекарям за особливий характер праці цілком обґрунтовано.



вівторок, 10 березня 2020 р.

Шановні бібліотекарі ЗП(ПТ)О Сумської області!
Нагадую, що 11 березня 2020 року о 14.00 відбудеться онлайн-засідання творчої майстерні бібліотекарів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області. У рамках школи для бібліотекарів будуть розглянуті питання щодо зонування бібліотечного простору (досвідом ділиться Людмила Шкарапута, бібліотекар Свеського професійного аграрного ліцею), використання інформаційно-комунікативних технологій бібліотекарями (презентацію власного блогу та блогу бібліотеки Шосткинського вищого професійного училища представляє бібліотекар Тетяна Жадан).
Також для самостійного опрацювання підготовлено матеріал про ведення інвентарної та сумарної книг (Світлана Садовнича, бібліотекар Сумського міжрегіонального ВПУ), і сценарій заходу "Віртуальна подорож бібліотеками світу" (Антоніна Шкляр, бібліотекар ДПТНЗ "Конотопське професійно-технічне училище"). Матеріали буде розміщено на сайті НМЦ ПТО у розділі "Виховна робота", секція бібліотекарів.
З повагою методист Ольга Лісун.

Створення бібліотечного сайту на Google Sites


Бібліотека ДПТНЗ "Шосткинське вище професійне училище" почала розміщувати власні матеріали у мережі Інтернет з вересня 2011 року. Матеріали готувалися у форматі pdf та надавалися для розміщення на сайті училища http://vpu19.narod.ru/ (новий сайт училища має адресу  http://vpu19.ucoz.ua).


Таке розміщення не завжди було оперативним, до того ж матеріалів було багато, а планів щодо подальшого розміщення інформації в Інтернеті — ще більше. Отже, виникла нагальна необхідність у створенні власного бібліотечного сайту.